درب ضدسرقت

درب ضدسرقت :

در دنیای امروز و با وجود تنوع گسترده کالاهای ساختمانی و تغییر ماهیت خانه های قدیمی به آپارتمانهای مدرن ، و به دلیل افزایش جمعیت و کاهش امنیت اجتماعی دربهای ورودی ساختمان نیز تغییر کرده .
دربهای ورودی چوبی یا دو لت قدیمی جای خود را به دربهای پیش ساخته ضدسرقت امروزی داده است.
ابتدا این دربها به صورت وارداتی از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، ترکیه و در نهایت چین وارد بازار ایران شد ، سپس پس از گذشت چند سال در داخل کشور نیز تولید این کالا صورت گرفت که ابتدا به صورت سرمایه گذاری خارجی و سپس تولید کنندگان داخلی کار ر به دست گرفتند.
به طبع مانند تمام کالاهای دیگراین کالا نیز درب سبک های تولید مختلفی در بازارعرضه میگرددکه در ادامه به نوع عرضه و قیمت میپردازیم.
علارقم تصور عامیانه ایمنی یک درب ضدسرقت در مرحله دوم اهمیت قرار دارد که آن هم این است که شاید روزی مانعی در برابر ورود سارقین به منزل شما شود ، اما اهمیت و ماهیت اصلی این کالا عایق بودن آن است که همواره ملموس است.
عایق در برابر برودت هوا و سیو کردن انرژیِ مخصوصا در فصول سرد سال .
عایق سروصدا چه از درون منزل ( صدای موزیک ، جشن ،حرفهای شخصی و… ) و چه از بیرون منزل ( صدای داخل راهرو ، صدای تلویزیون همسایه و …)
و به طور کلی عایقی برای حریم شخصی منزل شما می باشد.

درب ضدسرقت

درب ضدسرقت

پس از عایق بودن و اهمیت آن در حفظ فضای حریم شخصی منزل ، به امنیت که نیاز امروزه جوامع بشری می باشد میپردازیم. باید قبول کنیم که ناخواسته آرامش خاطر پس از نصب درب ضدسرقت برای منزل افزایش می یابد ، به خصوص برای طبقات پایین ساختمان یا زمانهایی که به مسافرت چند روزه میروید . البته زیبایی و جلالی که به واحد میدهد نیز قابل تامل است.

اول باید بدانیم که یک درب ضدسرقت از چه متریالی تشکیل و چگونه تولید و در چه زمانی قابل عرضه می باشد.

متریال :

یک درب ضدسرقت استاندارد دارای متریال زیر می باشد :
– چهارچوب به ضخامت ورق 1.5 میل با پاشنه توپر
– 4عدد لولا 18 میل تقویت شده روی چهارچوب
– کلاف دور قابلمه لنگه ورق 1.25 میل به ضخامت 7 سانت ( حالت استاندارد )
– ورق داخلی لگنه 1 میل سرتاسری
– کلاف بندی داخلی لنگه شامل 5 عدد پروفیل مستحکم 3*5 می باشد که به ورق سرتاسری لنگه با جوش Co2 به هم دوخته شده است.
– عایق داخلی می تواند یونولیت 4 سانت ، پشم سنگ یا فوم پلی اورتان مطابق درخواست شما باشد.

لازم به ذکر است توضیحات فوق مربوط به اسکلت درب با سایز استاندارد ( تیپ 1: 110*215 – تیپ 2: 120*240) می باشد که درصورت سفارشی شدن ابعاد یا طرح به مراتب شاسی داخلی نیز دستخوش تغییرات میشود.

 

طراحی :
دربهای ضدسرقت امروزه در سبکهای مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک طراحی و اجرا می گردد.
طراحی درب یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین بخشها به لحاظ زیبایی و هارمونی با محیط پیرامون آن می باشد که تیم طراحی آناسیف با تکیه بر سلیقه و طرح فضای شما مناسب ترین طرح و رنگ را به شما پیشنهاد میدهد که این یک امر بسیار پر اهمیت در طراحی فضای شما میباشد.

نکته اصلی برای خرید درب ضدسرقت همین است ، بعضی شرکتها محدودیت طرح و ابعاد را در تولید خود لخاظ میکنند و مشتری به ناچار فقط باید از بین یک سری محصول مشخص کالای خود را انتخاب کند.
حال اینکه در اصل یک درب باید مناسب محیط طراحی و ابعاد آن مشخص شود که این امر در ایران توسط شرکتهای کمی قابل اجراست.

درب ضد سرقت لوکس آنا سیف

درب ضد سرقت لوکس آنا سیف

در رابطه با نوع طراحی یک درب ضدسرقت ابتدا باید بدانیم که درب برای محیط Outdoor ( فضای آزاد ) می باشد یا Indoor (فضای داخل )

برای دربهای Outdoor یا همان دربهایی که مناسب فضای باز است باید دقت شود که محدودیتهایی وجود دارد ، برای مثال شما نمیتوانید برای جایی که درب در مجاورت مستقیم هوای آزاد ، باران و آفتاب است از MDF استفاده کنید زیرا رویه دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی میگردد. برای فضای باز باید از متریال هایی مانند چوب ترموود ، شیشه سکوریت ، اسلب سنگ یا سرامیک و یا رنگهای عایق میکروسمنت استفاده کرد .

درب ضد سرقت با کیفیت

اما برای دربهای Indoor این محدودیتها وجود ندارد و میتوان از متریالهای متنوع تری برای طراحی و ساخت درب استفاده کرد . حال باید ببینیم که طرحی که میخواهید مدرن است یا کلاسیک یا تلفیقی از این دو ( نئوکلاسیک )
نکته مهم دیگری که در مورد این دربها باید بدانیم ، رنگ فاینال کار است که باید از رنگ پلی اورتان استفاده شود که در دراز مدت جلا و کیفیت رنگ محصول حفظ شود .
در طراحی مدرن معمولا از المانهای خطی پیروی می شود و رنگ نقش بسیار مهمی در این سبک دارد. اما در طراحی کلاسیک بیشتر بافت چوب ، طرح های برجسته و استفاده از تاج و منبت بیشتر کاربرد دارد . طرح های نئوکلاسیک نیز تلفیقی از استفاده طرح های برجسته با رنگهای خاص می باشد.

درب ضدسرقت

درب ضدسرقت

یراق آلات :
یکی از مهمترین آیتمهای یک درب ضدسرقت مربوط به نوع یراق استفاده شده در آن می باشد که شامل قفل ، مغزی ، روزت ، دستگیره و چشمی درب می باشد.
قفل روتین موجود در بازار ایران که دارای گارنتی مناسبی است ، برند کاله Kalle ترکیه می باشد. البته این شرکت چندین مدل از این قفل و سیلندر را ارائه می دهد که با توجه به نوع کالا در شرکتهای مختلف متفاوت است .
دستگیره و روزت درب نیز جزو مهمترین قسمتهای درب به لحاظ زیبایی و مقاومت می باشد که دارای تنوع طرح و رنگ می باشد.
زمان ساخت یک درب ضدسرقت درکارخانه تولیدی این محصول پس از طراحی و تایید کارفرما 3 الی 4 روز می باشد اما معمولا با توجه به حجم تولید شرکت های مخطلف این زمان برای مشتری بین 35 الی 40 روز برای تحویل مقرر میگردد.
پس از اتمام کار تولید نوبت کنترل کیفیت و بسته بندی میرسد که معمولا پس از مونتاژو چک نهای توسط واحد کنترل درب ها با فوم و پلاستیک ضربه گیرکاور میشود.

درب ضدسرقت

درب ضدسرقت

قیمت :
حال میتوانیم با توجه به موارد بالا در مورد قیمت گذاری یک درب ضدسرقت صحبت کنیم که شامل متریال مصرفی، نوع عایق بندی استفاده شده ، امنیت و در نهایت طرح و ابعاد تولید درب می باشد. با توجه به تورم موجود در بازار نمیتوان قیمت پایه مشخصی برای این محصول در نظر گرفت زیرا مواد اولیه این کالا شامل ورق آهن ، MDF ، رنگ و یراق آلات بسیار دستخوش تغییر هستند ولی به طور کلی اگر یک درب مناسب که حداقل شرایط استاندارد یک درب ضدسرقت رارعایت کند از 12 میلیون تومان در تاریخ نوشتن این مقاله( فروردین ماه 1402 )شروع میشود.

درب ضدسرقت

درب ضدسرقت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *